a
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارسیان تحلیل می باشد.
خانهاخبارگزارش بازار چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۳

گزارش بازار چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۳

گزارش بازار چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۳

نیم نگاهی به بازار

شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته با ۲۹۶ واحد صعود در همان کانال ۷۳ هزاری خود ماند و به رقم ۷۳،۷۵۴ واحدی رسید . نمادهای مپنا با ۵۵ ، فملی با ۳۹ و وبصادر با ۳۹ بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند .

ارزش معاملات در این روز به رقم ۱۸۹٫۸ میلیارد تومان رسید . نمادهای فارس و تاپیکو بدون در نظر گرفتن معاملات خرده فروشی و اوراق مشارکت هر کدام به ترتیب با ۷٫۲ میلیارد تومان و ۵٫۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشتند .

در بازار فرابورس نیز شاخص ایفکس با رشد ۱۳ واحدی همراه شد و به رقم ۷۹۶ واحد رسید . نمادهای مارون ، زاگرس و میدکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند .  ارزش معاملات در این بازار به رقم ۱۲۴٫۹ میلیارد تومان رسید.

امروز بازار را نسبت به روزهای دیگر بهتر شروع کردیم هر چند در ابتدا فقط تعداد انگشت شماری از نمادها از جمله وگردش و خزامیا دارای صف خرید بودند ولی در اواسط بازار و در انتها شاهد تشکیل بیشتر صف های خرید و محکم شدن سایر صف های خرید بودیم . ظاهراً اخبار مذاکرات هسته ای روی خوشی به فعالین حوزه بازار سرمایه نشان داده است چرا که امروز هر چند حجم معاملات زیاد نبود ولی روند معاملات به سمتی رفت که تعداد نمادهای سبز از تعداد نمادهای قرمز پیشی گرفت و در کل روزی سبزی را بزای بازار سرمایه رقم زد. این موضوع نشان از آن دارد که سهامداران برایند نتیجه مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده و با دید بلند مدت شروع به خریداری سهام کردند . البته گزارشات و تعدیل مثبت برخی از نمادها از جمله خودرو که مدتی است نقش لیدری بازار را بازی می کند بر جو مثبت بازار صحه گذاشت .

مهم ترین اخبار سیاسی

تنها پنج روز مانده به ضرب‌الاجل ۲۹ تیر (۲۰ژوئیه) نشانه‌های مثبتی از توافق جامع هسته‌ای بروز کرده است. حضور سه روزه جان کری در هتل محل مذاکرات و انجام چهار دور گفت‌وگو با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و حضور در نشست خبری با خبرنگاران باعث شد علاوه‌بر ظهور نشانه‌های مثبت از توافق احتمالی، مرکز رسانه‌ای وین هم که روزهای بی‌خبری خود را سپری می‌کرد، مملو از حضور خبرنگاران شود. وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری خود با بیان اینکه فتوای رهبر ایران را جدی می‌گیریم گفت که در بحث‌های کلیدی به توافق رسیده‌ایم و به آمریکا می‌روم تا در مورد مفاد توافق‌نامه‌ جامع با باراک اوباما و نمایندگان کنگره مشورت کنم. ایشان عنوان کردند، پیشرفت‌های سازنده‌ای در روند مذاکرات حاصل شده است و درمورد بحث‌های کلیدی به توافق رسیده‌ایم؛ اگرچه بحث‌های زیادی باقی مانده است و کاری که ما قرار است انجام بدهیم آن است که برای ایران راهی پیدا کنیم که ایران از برنامه هسته‌ای‌اش به صورت صلح‌آمیز استفاده کند .

وزیر خارجه آمریکا با تمجید از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت : ظریف یک مذاکره‌کننده سر سخت است و می‌داند که چه می‌خواهد و با صراحت اعلام کرده است باید راه منصفانه و منطقی را بیابیم که منافع همه طرف‌ها تامین شود. کری همچنین با اشاره به اظهارات اخیر مقام معظم رهبری گفت : فتوای رهبر ایران را جدی و آن را مدنظر می‌گیریم. آمریکا اعلام می‌کند که ایران حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بر اساس معاهده ان‌پی‌تی را دارد. خبرگزاری رویترز در تحلیلی ضمن اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی نوشت: ایران به دنبال تمدید مدت مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵ است . همچنین در پایان لازم به ذکر است که حسین فریدون

برادر حسن روحانی و دستیار ویژه رییس‌جمهور که برای اطلاع از آخرین تحولات روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ و تهیه و ارائه گزارش تفصیلی به رییس‌جمهور به وین سفر کرده بود به ایران بازگشت.

همچنین در خبری دیگر از حوزه خارجه شنیدیم که محمد جواد ظریف و احمد داود اغلو، وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی عصر روز سه شنبه آخرین تحولات اوضاع در عراق و غزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

در گروه های مختلف چه خبر بود؟

امروز با توجه به گزارش مثبت خودرو از گروه خودرویی شروع می کنیم . در این گروه خودرو گزارش فعالیت ۳ ماهه خود را منتشر کرد . بر این اساس خودرو در جدیدترین گزارش ۳ ماهه پیش بینی سود هر سهم خود برای سال مالی ۹۳ را مبلغ ۱۶۰ ریال اعلام نموده است . این در حالی است که نسبت به آخرین پیش بینی که مبلغ ۷۷ ریال اعلام شده بود شاهد ۱۰۷ درصد تعدیل مثبت در این نماد می باشیم. همچنین لازم به ذکر است که در ۳ ماهه نخست سال مالی شرکت توانسته است مبلغ ۷۹ ریال این پیش بینی را که معادل ۴۹ درصد می شود را محقق کند .

          باتوجه به تشکیل مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۱/۱۲/۹۲ شرکت افزایش سرمایه از تعداد ۹,۶۰۰ میلیون سهم به ۱۲,۰۰۰ میلیون سهم معادل ۲۵ درصد (از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران) مورد تصویب مجمع قرار گرفت، ضمناً شایان ذکر است که شرکت اعلام نموده است ثبت افزایش سرمایه فوق الذکر تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی ۱۳۹۲ امکان پذیر نخواهد بود .

           شرکت در خصوص نرخ های فروش محصولات اعلام نموده است :" با توجه به ابهامات مطروحه در مورد اعلام قیمت نهایی مصرف کننده از طرف دولت وبه علت رعایت اصل احتیاط از نرخهای فروش سه ماهه اول سال بدون لحاظ افزایش قیمت استفاده گردیده است ."

          با توجه به مانده زیان انباشته شرکت در پایان سال مالی ۱۳۹۲طبق صورت های مالی حسابرسی نشده منتشره در تاریخ ۱۷/۰۴/۹۳ و با توجه به سود خالص پیش بینی شده برای سال مالی ۱۳۹۳ در پایان سال مالی ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ سود قابل تقسیم وجود ندارد .

روند معاملات امروز در این گروه با توجه به گزارش مثبت خودرو با استقبال خوبی همراه شد . خزامیا که روز گذشته بازگشایی خوبی داشت از جمله نمادهایی بود که تا پایان بازار توانست صف چند میلیونی خرید خود را حفظ کند. ورنا ، خبهمن ، خکمک و خاذین دیگر نمادهای صف خریدی این گروه بودند .

فنرسازی زر  با سرمایه جدید و ۲۰۰،۰۰۰ میلیون ریالی در گزارش سه ماهه زیان هر سهم خود را ۲۲ ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است.زیان قبلی شرکت در پیش بینی قبلی و با سرمایه جدید ۶۶ ریال بوده است.شایان ذکر است شرکت در سه ماهه واقعی نیز زیان ۲۱ ریالی به ازای هر سهم محقق کرده است شرکت دلایل تعدیل زیان هر سهم را به شرح ذیل اعلام نموده است :

۱-افزایش نرخ فروش در حوزه کارخانجات و بازار که منجر به افزایش مبلغ کل فروش سال ۹۳ به میزان۱٫۵۱۰ میلیون ریال نسبت به بودجه اولیه گردیده است.

۲-کاهش بهای تمام شده ناشی از تاثیر تغییر نحوه خرید خارجی مواد اولیه از خرید نقدی با نرخ ارز آزاد به شیوه خرید LC به نرخ ارز مبادله ای به میزان ۱۰٫۴۰۰ میلیون ریال .

۳-افزایش هزینه های اداری و عمومی و تشکیلاتی به میزان ۶٫۲۵۲ میلیون ریال ناشی از تاثیر افزایش ۲۵ درصدی حقوق و سایر هزینه ها (حمل و نقل ،آب ،برق و گاز و…)

۴- افزایش سود حاصل از سرمایه گذاری به میزان۲٫۴۴۰ میلیون ریال ناشی از تعدیل بودجه شرکت فرعی زر سیستان میباشد. این نماد امروز در قیمت ۱۶۴۹ ریال بازگشایی شد و در نهایت توانست با ۱۷ درصد مثبت به کار خود خاتمه دهد .

خرینگ هم ضمن تاکید بر سود ۱۸۰ ریالی و قبلی خود در سه ماهه تنها ۲ ریال از آن را پوشش داده است.

خپارس جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، متوقف شد.

همچنین در خبری آمار واردات خودرو از سوی گمرک منتشر شد ، بر این اساس در بهار امسال تعداد ۲۳ هزار و ۲۴۲ دستگاه خودرو به ارزش بیش از ۴۸۴ میلیون و ۲۲۳ هزار دلار وارد کشور شده است .

گروه دارویی امروز با استقبال حوبی همراه شد و اکثر نمادهای این گروه از جمله دتولید ، والبر و دیران با صف خرید همراه شدند . در این گروه دکوثر روز گذشته جلسه مجمع عمومی خود را برگزار نمود و برای هر سهم مبلغ  65 ریال سود تقسیم کرد . همچنین در خبری از قول مدیر مالی داروسازی کوثر شنیدیم که : شرکت های تولیدکننده دارو در حالی به دنبال دریافت افزایش نرخ فروش محصولات خود هستند که تاکنون وزرات بهداشت هیچ قول قطعی در این باره به مجموعه های دارویی نداده و این امر را به ماه های آتی موکول کرده است . مدیر مالی شرکت داروسازی کوثر با بیان این مطلب عنوان کرد: اگرچه دریافت مجوز قیمت فروش محصولات دارویی برای این صنعت بسیار حائز اهمیت است، اما مهمتر از آن درصد رشد نرخ فروش می باشد، تا برآیند درآمدهای حاصل از فروش و هزینه های مصرفی موجب بهبود وضعیت سودآوری شرکت های این گروه گردد. چراکه قیمت خرید مواد اولیه مورد نیاز طی سال جاری با رشد فزآینده ای همراه بوده است.

در این گروه اعتلا در ۳ ماهه نخست سال مالی توانست مبلغ ۶۱۱ ریال را محقق کند .

در گروه پتروشیمی امروز شپترو پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی و تقسیم سود نقدی ۲۰۰ تومانی در قیمت ۱۲۵۰ تومان بازگشایی شد ، شکبیر در مجمع عمومی مبلغ ۱۲۰ تومان برای هر سهم تقسیم کرده است ، جم جهت برگزاری مجمع عمومی سالیانه متوقف گردید و پتروشیمی کرمانشاه پیش بینی ۳ ماهه خود را با تعدیل منفی روانه بازار کرد ، بر این اساس شرکت پتروشیمی کرمانشاه درجدیدترین پیش بینی خود بر اساس عملکرد سه ماهه سود هرسهم سال مالی ۹۳ را با تعدیل منفی ۳ درصدی از ۱۶۹۳ ریال به ۱۶۳۵ ریال رسانده است و در عملکرد سه ماهه ۳۷۲ ریال (معادل ۲۳ درصد) آن را پوشش داده است .توضیحات ارائه شده نیز به شرح زیر می باشد:

درآمد۳ ماهه اول سال واقعی و درامد ۹ ماهه آخر سال احتمالی لحاظ شده است و هزینه ها برای کل سال از بودجه استفاده شده است .

اعمال نرخ گاز خوراک برای هر متر مکعب ۱۳ سنت با دلار ۲۶۵۰۰ ریالی و گاز سوخت برای هر متر مکعب ۱۳۲۰ ریال .

تغییر در تناژ فروش محصول اوره به ۷۰۰۰۰۰ تن برای کل سال .

نرخ فروش هرتن اوره صادراتی برای ماههای تیر و مرداد مانند سه ماهه اول سال و برای ۷ ماهه آخر سال ۳۱۰ دلار با نرخ تسعیر ۳۱۵۰۰ ریال و نرخ فروش هر تن اوره داخلی به شرکت خدمات حمایتی برای ۳ ماهه دوم سال مانند ۳ماهه اول سال و برای ۶ ماهه دوم سال ۷۸۰۰۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است

برای سایر درامدها و هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی عملکردی مانند دوره ۳ ماهه اول در نظر گرفته شده است.

همچنین در خبری از قول مدیر مالی پتروشیمی پردیس در مورد تعدیل این نماد شنیدیم که قطع شدن ۷۵ روزه گاز در زمستان و همچنین کاهش شدید قیمت جهانی اوره دو عامل مهم در تعدیل منفی سوددهی پتروشیمی پردیس است .  ایشان ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: علاوه بر دو عامل مهم ذکر شده می توان به تداخل لوله کشی فاز ۳ و ۲ اشاره کرد که موجب قطع تولید شرکت به مدت چند روز گردیده شد.در هر صورت تا ارایه گزارش مالی بر روی سامانه کدال نمی توان از میزان دقیق تعدیل این نماد صحبت کرد.

در خبری در مورد رفع محدود صادرات محصولات پتروشیمی شنیدیم که،: ‌تا پیش از این، صادرات محصولات پتروشیمی طبق تصمیمات کارگروه مربوطه در قالب سهمیه‌بندی امکان‌پذیر بود اما از امروز بنا به دستور وزیر صنعت ۲۵ قلم محصول پتروشیمی از جمله پروپلین، پلی‌استایرن، پلی اتیلن، pvc ، بنزن، واکس، اسید سولفوریک، برش سنگین نفتا و کربنات سدیم آزاد شده است.

در گروه حمل و نقل روز گذشته به خبری در مورد رفع تحریم بندر شهید رجایی اشاره کردیم ، بر همین ارتباط معاون سازمان بنادر و دریانوردی از لغو تحریم بندر شهید رجایی خبر داد و اعلام کرد: نخستین کشتی بزرگ تا ۲۹تیر به این بندر وارد می‌شود .  بر این اساس شرکت تایدواتر که مسئول بارگیری کالا در این بندر بود، در لیست تحریم‌ها قرار داشت و به همین دلیل این بندر از مراودات تجاری بین‌المللی خارج شده بود. فعالان بخش خصوصی به سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهاد داده بودند تا شرکت‌های فعال بخش خصوصی که در لیست تحریم‌ها قرار ندارند، برای عبور از تحریم جایگزین این شرکت شوند اما وزارت راه و شهرسازی در دولت قبل حاضر به این اقدام نشد تا برخی از فعالان بخش کشتیرانی کشور از آن به‌عنوان خودتحریمی یاد کنند. سرانجام با تغییر دیدگاه در سازمان بنادر این اقدام صورت گرفت تا این بندر مهم بار دیگر در مدار تجارت بین‌المللی قرار گیرد . روند معاملات در نماد حسینا امروز متعادل شد و در محدوده ۱٫۵ درصد منفی به قیمت ۶۵۵۰ تومان رسید .

در گروه بانکی امروز جلسه مجمع عمومی بانک پاسارگاد  برگزار شد ، تقسیم سود ۳۲ تومانی برای هر سهم و برنامه افزایش ۴۰ درصدی از مهم ترین اتفاقات این جلسه بود . جو مثبتی در این گروه شاهد بودیم . وبصادر تبدیل به صف خرید شد و وگردش با توجه به خبر احتمالی افزایش سرمایه ، از ابتدای ساعات معاملات با صف خرید چند میلیونی همراه شد .

در گروه غذایی و لبنی خبری در مورد افزایش نرخ محصولات لبنی شنیدیم ، در حالیکه مسئولان صنایع لبنی تاکنون زیر بار خرید شیرخام به نرخ ۱۴۴۰ تومان نرفته اند، قیمت فراورده های لبنی در بازار دور از چشم مسئولان نظارتی ۲۰ درصد افزایش یافته است . حدود یک ماه قبل وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفته بود: نرخ شیر خامی که از دامدار خریداری می‌شود، یک‌هزار و ۴۴۰ تومان تصویب شده که سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار نیز آن را تأیید کرده است. گفته ای که کارخانجات صنایع لبنی تاکنون آن را نپذیرفته اند و اعلام کرده اند توان خرید شیرخام را به این قیمت ندارند و نرخ این کالا باید حداکثر ۱۲۵۰ تومان باشد .بر این اساس با وجودی که شیرخام تا به این لحظه همچنان به قیمت ۱۱۱۰ تومان از دامدار خریداری می شود نرخ لبنیات با افزایش همراه بوده است .گزارش میدانی حاکی از آن است که حدود ۱۰ روز گذشته بهای برخی از فرآورده های لبنی نزدیک به ۲۰ درصد افزایش داشته است. نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که به گفته برخی مسئولان صنایع لبنی این افزایش قیمتها ناشی از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه هاست و ربطی به نرخ شیر خام ندارد .این مسئولان همچنین اعلام کرده اند در صورتی که شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان از دامدار خریداری شود به تبع آن بهای لبنیات بین ۳۰ تا ۳۵ درصد دیگر گران می شود .

در این گروه غالبر و غگرجی جهت برگزاری مجمع عمومی و تصویب صورت های مالی سال ۹۲ متوقف شدند .

شرکت توسعه صنایع بهشهر با نماد وبشهر امروز در مجمع عمومی عادی سالیانه خود ۷۵۰ ریال را به ازای هر سهم تقسیم نمود که ۵۴۷ ریال آن از محل سود سال ۹۲ و مابقی آن از محل سود انباشته بوده است .

در گروه سیمانی روند معاملات نسبتا متعادل بود تعدادی از نمادها سبز و تعدادی قرمز بودند .ستران بعد برگزاری مجمع عمومی و تقسیم سود امروز در قیمت ۴۲۱۵ ریال بازگشایی شد .

شرکت سیمان بهبهان درجدیدترین پیش بینی خود بر اساس عملکرد سه ماهه سود هرسهم سال مالی ۹۳ را با تعدیل منفی ۵ درصدی از ۸۸۰۰ ریال به ۸۳۳۶ ریال رسانده است و در عملکرد سه ماهه ۲۲۱۶ ریال (معادل ۲۷ درصد) آن را پوشش داده است .شرکت دلیل تعدیل را تاخیر افزایش نرخ سیمان داخلی نسبت به پبش بینی از تاریخ  93/3/1  به  94/4/1  اعلام نموده است

سیمان داراب سود هر سهم خود بر اساس عملکرد واقعی سه ماهه را از ۵۶۵ ریال به ۵۹۸ ریال افزایش داده است ودر سه ماهه نیز ۱۶۶ ریال آن را (معادل ۲۸ درصد) پوشش داده است. شرکت دلایل اصلی تغییر را افزایش نرخ فروش محصولات اعلام نموده است

سکرما که قبل از ارسال گزارش سه ماهه اعلام کرده بود سود خود را از ۱۹۱۴ ریال به ۲۲۷۶ ریال افزایش می دهد در گزارش سه ماهه آن را به ۲۲۸۳ ریال تعدیل داده است.در سه ماهه واقعی نیز ۵۸ درصد آن را پوشش داده است که دلیل آن پوشش ۹۵ درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری ها می باشد.شرکت ۱۶ درصد سود عملیاتی خود را در سه ماهه پوشش داده است.

در گروه قندی شاهد معاملات متعادلی بودیم . قند اصفهان به دلیل عدم افزایش نرخ فروش تا به امروز و افزایش نرخ خرید چغندر قند و همچنین افزایش هزینه های اداری و مالی سود هر سهم ۷۶۰ ریالی سال جاری خود را به ۳۵۵ ریال کاهش داده است و با تعدیل منفی ۵۳ درصدی همراه شده است.در سه ماهه واقعی نیز ۱۷ درصد از سود خود را پوشش داده است( معادل ۶۱ ریال). این سهم در مجمع عمومی مبلغ ۷۰ تومان را برای هر سهم پرداخت کرده است .

در گروه سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری پردیس در عملکرد سه ماهه خود به ازای هرسهم سودی ۹۵ ریالی شناسایی نموده است . همچنین بنا به اختیار حاصله تفویض مجمع عمومی فوق العاده شرکت در اسفند ۹۲ درخصوص افزایش سرمایه به هیات مدیره ، طبق تصمیم هیات مدیره در جلسه صبح امروز مقرر گردید سرمایه شرکت به میزان ۲۵ درصد ، ازمبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال به ۱۰۰۰ میلیارد ریال ، ازمحل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران افزایش یابد و اعلام گردید این افزایش سرمایه تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه نزد اداره ثت شرکت ها به ثبت خواهد رسید .

 شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه نیز در عملکرد ۳ ماهه سودی ۶۱ ریالی برای هر سهم اعلام نموده است . با توجه به ماهیت شرکتهای سرمایه گذاری نباید براساس عملکرد سه ماهه تصمیم گیری نمود.

در گروه پالایشی  امروز خبری شنیدیم در مورد جلسه سازمان برای رفع ابهام نرخ ارز نفت خام ، در همین رابطه عزیزی ، مدیر مالی شاوان  در خصوص فرمول محاسبه نفت خام اعلامی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش به مجتمع های پالایشگاهی گفت: علی رغم مذاکرات انجام شده با شرکت ملی پالایش و پخش به جهت تعدیل فرمول نرخ گذاری نفت خام اما تاکنون هیچ گونه تعدیلی صورت نگرفته است و با همان فرمول سابق محاسبه می شود. این مقام مسئول به نبود هیچگونه اختلاف نظر مالیاتی میان پالایش نفت لاوان با شرکت ملی پالایش و پخش اشاره کرد و گفت: تنها اختلاف نظر در خصوص نرخ ارز نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها می باشد که با توجه به اقدامات انجام شده با برگزاری جلسه امروز سازمان بورس می توان به ابهامات موجود در قیمت نفت خام تحویلی پایان داد و نرخ ارز نهایی را به مجتمع های پالایشگاهی اعلام کرد.

در گروه تجهیزاتی امروز در خبری داشتیم ، مدیر عامل سازمان توسعه برق ایران با تشریح برنامه‌های جدید توسعه صنعت برق از احداث ۲۰ واحد جدید نیروگاهی با مشارکت دولت و بخش خصوصی خبر داد و اعلام کرد: طرح‌های جدید صنعت برق در قالب قراردادهایBOO و BOT اجرایی خواهد شد .ایشان افزودند چنانچه منابع مالی و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای ساخت نیروگاه‌ها در موعد مقرر تامین شود، پیش بینی می شود حدود ۸۰ درصد از این برنامه تا قبل از فرا رسیدن تابستان ۹۴ محقق شود . این خبر موجب شد تا در پایان ساعات معاملاتی روز گذشته و امروز  نماد مپنا تبدیل به صف خرید شود . بمپنا نیز تبدیل به صف خرید شد .

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

اینجانب نزدیک به 7 سال در بازار بورس فعال بوده و تجربیاتی ارزنده در این مسیر کسب نموده ام و با توجه به شناخت بازار، سعی کردم محیطی را جهت معرفی و تحلیل برای دوستان فراهم کنم.

amirpakroo@mihanmail.ir

بدون نظر

پیام بگذارید


3 × هشت =

Enter your mobile number we will send verification code to

 
Please enter your verification code.