a
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارسیان تحلیل می باشد.
خانهاخبارپیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

بازار امروز همانطور که دیشب هم اشاره داشتیم تحت تاثیر دو عامل بود.گزارش های کدال و اخبار صادره از روند مذاکرات با ۵+۱ ! هنوز تردیدهایی در مورد دست یابی به یک نتیجه نهایی در مذاکرات وجود دارد ،برخی معتقدند در روزهای آخر گفتگوها، این مذاکرات تمدید می شود و برخی نیز عنوان می کنند که روز پایانی روز دست یابی به توافق جامع می باشد.

در بحث گزارش های کدال و البته خبرهای اقتصادی امروز روز نسبتا خوبی بود.گزارش های کدال نسبتا مثبت بودند و اخبار مثبت اقتصادی هم دلیلی بر بهبود روند معاملات بود.در اخبار اقتصادی امروز دولت بسته خود برای خروج غیر تورمی از رکود را منتشر کرد.

ظاهرا خروجی جلسات حمایتی از بازار سرمایه نیز موثر واقع شده است و افزایش ارزش معاملات هم حاکی از این موضوع است.در اخبار بورسی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان اینکه کارگروه ویژه بازار سرمایه که در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده، پیشنهاد تزریق بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه بازار سرمایه را ارائه کرده است

برای فردا هم گزارشات منتشر شده در ساعات آتی و در حین معاملات مهم خواهد بود.هر گزارش مثبت از شرکت های بزرگ بورسی می تواند روند بازار را به کلی تغییر دهد.البته روند صعودی بازار امروز به آغاز مثبت بازار فردا نیز کمک خواهد کرد

در گروه های مختلف…

در پتروشیمی ها گزارش خوب شیران و خراسان جو خوبی را به گروه تزریق کرد.البته اگر شایعه تایید نشده تعدیل منفی در شپدیس به واقعیت تبدیل شود کار کمی سخت خواهد شد.لحظاتی پیش هم کرماشا ۲۲ درصد از آخرین سود هر سهم پیش بینی شده سال مالی جاری خود را در سه ماهه اول امسال محقق کرد.

در این گروه به گفته مدیر فروش پتروشیمی جم، با توجه به واقعی شدن قیمت محصولات پتروشیمی، دیگر دلیلی برای عرضه نشدن محصولات در بورس کالا وجود ندارد و اولویت مجتمع های پتروشیمی، تامین نیاز بازار داخل از طریق بورس کالاست.

در خودروسازان در حالی اعتراضات به افزایش اخیر قیمت خودرو ادامه دارد که گفته می شود از فروش اینترنتی و فوری محصولات که از دیروز شروع شده است هم استقبال خوبی همچون گذشته صورت نپذیرفته است.در این گروه خپارس سود خالص سال ۹۳ خود را با افت ۷٫۵ درصدی نسبت به پیش بینی قبلی روانه کدال کرد!

در بانکی ها گفته شده فروش املاک مازاد بانک‌ها در بورس تا پایان شهریور آغاز می شود.خبر خوبی برای بانکی هاست.

در سنگ آهنی ها براساس آمار گمرک ، در خرداد ماه امسال یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۱۰۰ تن سنگ آهن به ارزش ۸۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار از گمرکات ایران صادر شد که در مقایسه با خرداد سال ۹۲ از نظر وزنی ۲۸٫۶۶ درصد و از نظر ارزشی ۲۳٫۳۴ درصد کاهش را نشان می دهد

در معدنی ها به نظر می رسد وضعیت سرب و روی کاران بهتر باشد

در نفتی ها شایعه و خبر افزایش ۲۰ درصدی قیمت روغن موتور به گوش می رسد.این خبر را رئیس کمیته فرآورده های نفت ،گاز و پتروشیمی داده است

در دارویی ها گزارش های سه ماهه با سرعت بیشتری منتشر خواهد شد.دیران و دابور سود هر سهم سال ۹۳ خود بر اساس عملکرد سه ماهه را تغییر نداده اند و به ترتیب در این دوره پوشش ۲۶ و ۲۲ درصدی داشته اند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

اینجانب نزدیک به 7 سال در بازار بورس فعال بوده و تجربیاتی ارزنده در این مسیر کسب نموده ام و با توجه به شناخت بازار، سعی کردم محیطی را جهت معرفی و تحلیل برای دوستان فراهم کنم.

amirpakroo@mihanmail.ir

بدون نظر

پیام بگذارید


چهار − 2 =

Enter your mobile number we will send verification code to

 
Please enter your verification code.