a
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارسیان تحلیل می باشد.
خانهاخبارپیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

در هفته گذشته بهترین کارنامه هفتگی بورس در سال ۹۳ به ثبت رسید به طوری که شاخص کل بورس با ۲۵۴۰ واحد افزایش روبرو شد.ارزش معاملات نیز همزمان با این افزایش شاخص ،رشد داشت.این عامل به عنوان مهمتری عامل سنجش پویایی بازار در هفته گذشته رشد خوبی داشت.

برای فردا بازار بیشتر تحت تاثیر اخبار رسیده از مذاکرات و همچنین گزارش های سه ماهه احتمالی ست که در کدال منتشر می شود خواهد بود.در اخبار سیاسی رویترز مدعی شده که وزرای خارجه ۱+۵ برای امضا توافق هسته ای به وین نمی آیندو اختلافات طرفین همچنان زیاد است.بسیاری از دیپلمات ها و تحلیلگران هم بر این باورند که به دلیل مواضع تیم های مذاکره کننده احتمالا مذاکرات تمدید می شود.

در هفته آتی علل نوسانات شاخص‌ بورس نیز در نشست مشترک کمیسیون اصل نود مجلس با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در روز یکشنبه این هفته بررسی می شود.

در گروه های مختلف…

در گروه پالایشی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با اشاره به لزوم انجام اقدامات عملی از سوی دولت در خصوص صنایع بزرگی همچون پالایشگاه‌ها گفته: اکنون دولت و مجلس بند مربوط به اعتمادسازی را با برگزاری جلساتی و اقدامات عملی در این زمینه اجرایی کرده و در آینده امیدواریم شاهد تصمیمات حمایتی دولت در حوزه پالایشگاه‌ها که صنایع بزرگی هستند، باشیم؛ با توجه به حساسیت‌هایی که ظرف چند هفته گذشته در دولت و مجلس ایجاد شده این امر نیز محقق خواهد شد.

پتروشیمی ها این روزها علاوه بر تاثیر پذیری از خبرهایی همچون کاهش متوسط گاز و آزاد سازی نرخ محصولات تحت تاثیر اخبار مثبت از گزارش های سه ماهه مثبت نیز هستند.

در این گروه شنیده می شود که بورس کالای ایران برای عرضه حداکثری محصولات پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی به تلاش خود ادامه می‌دهد

در گروه خودرویی بعد از اعلام قیمت های جدید خودرو خبرهایی مبنی بر بازنگری در فرمول قیمت گذاری شنیده می شود که هنوز تایید نشده است

دولت نارضایتی خود را از قیمت های جدید خودرو اعلام کرده است رئیس شورای رقابت هم با بیان اینکه "بنده هم مانند رئیس‌جمهور از افزایش قیمت خودرو مکدر هستم" گفته: اما با در نظرگرفتن هزینه‌های تولید مجبور به تصویب افزایش قیمت خودرو بودیم.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر مخالفت با افزایش قیمت خودرو گفت: ما تابع دولت هستیم و امیدواریم دولت نیز قوانین مربوطه در این زمینه را اجرا کند.

در سیمانی ها از حدود دو ماه قبل دولت عراق با بهانه‌هایی مانع از ورد سیمان ایران از مرزهای عربی به این کشور شد و ادعای اصلی آنها نیز این بود که هر کارخانه باید یک نماینده انحصاری در هر مرز داشته باشد.

مدیرعامل شرکت سیمان سامان کرمانشاه با اشاره به کاهش بیش از ۵۰ درصدی صادرات سیمان به عراق، گفته: حل این مشکل نیازمند رایزنی وزارتخانه‌های دو کشور است.

در فلزی ها توجهات به سمت و سوی افزایش نرخ جهانی روی و تاثیر احتمالی آن بر روی شرکت های سرب و روی بورسی معطوف شده است.حدود یک ماه پیش در گزارشات فردا بازار اشاره می کردیم که کارشناسان بین المللی اعتقاد دارند که نرخ روی رشد خوبی خواهد کرد و حتی تا پایان سال به ۲۵۰۰ دلار هم احتمالا خواهد رسید

گروه لیزینگ و لاستیکی تحت تاثیر افزایش تولید خودرو هستند.

برخی گروه های بازار از جمله گروه بانکی و حمل و نقلی و حتی دارویی منتظر نتیجه مذاکرات هسته ای برای رشد هستند

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

اینجانب نزدیک به 7 سال در بازار بورس فعال بوده و تجربیاتی ارزنده در این مسیر کسب نموده ام و با توجه به شناخت بازار، سعی کردم محیطی را جهت معرفی و تحلیل برای دوستان فراهم کنم.

amirpakroo@mihanmail.ir

بدون نظر

پیام بگذارید


− 4 = چهار

Enter your mobile number we will send verification code to

 
Please enter your verification code.