a
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارسیان تحلیل می باشد.
خانهاخبارپیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

پیش بینی بـــــازار فــــــــــــــردا

امروز یکی از سخت ترین روزها برای سهامداران بود.سخت بدان جهت که بازهم بعد از آن همه ریزش شاهد ریزش قیمت ها هستیم! اعتمادها کاملا از بین رفته است.مسئولین بورسی تلاش هایی در جهت برگشت این اعتماد داشته اند ولی موثر واقع نشده است.دو تلاش اخیر سازمان بورس برای برگشت روند بازار انتشار اوراق تبعی یا همان بیمه سهام و پیشنهاد برای کاهش نرخ سوخت پتروشیمی ها به دولت بوده است.تلاش های مسئولان بورس نیاز به مساعدت دولت و مجلس دارد تا موثر واقع شود.مسلما وقتی سهامدار ، عملا بی توجهی مسئولان دولتی و مجلس به بورس را می بیند ترجیح می دهد از این بازار خارج شوند و به جای سهامداری و ضرر کردن نقد باشد.

در روزهای آتی مذاکرات سیاسی با ۵+۱ را در پیش داریم که امیدواریم نتیجه آن برای بازار مثبت باشد.بعد از آن و در هفته های آتی گزارش های سه ماهه منتشر خواهند شد که گزارش های مثبت احتمالی در کنار به نتیجه رسیدن مذاکرات می تواند تا حدودی بازار را از شرایط فعلی دور سازد.

برای فردا در صورتی که خبری مثبت به بازار نرسد ادامه روند رکودی قابل پیش بینی ست.فردا ماه مبارک و عزیز رمضان هم شروع می شود و بسیاری اعتقاد دارند این ماه همواره ماه رکود در بازار بوده است ولی این دلیل منطقی نمی باشد و احتمال بازگشت بازار در همین ماه هم وجود دارد.

در مورد شاخص کل هیچ گونه نظری نداریم. شاخص کل به کانال ۷۱ هزار واحدی سقوط کرده است و امکان برگشت آن و یا سقوط بیشتر آن وجود دارد .متاسفانه با وجود اینکه قیمت بسیاری از سهام بازار افت های شدید داشته اند ولی امروز باز هم کارشناسان دست به قلم شدند و از سقوط این نماگر مهم بازار به محدوده ی ۶۸ هزار واحد صحبت کردند.صحبت کردن از سقوط بیشتر آن هم در این وضعیت جز اینکه جو را به لحاظ روانی منفی تر کند نتیجه ی دیگری نخواهد داشت.

در گروه های مختلف…

گروه سنگ آهنی بازهم خبرساز شده اند. گفته شده اخذ عوارض از سنگ آهن صادراتی ظرف یک تا دو ماه آینده نهایی می شود و از زمان ابلاغ به گمرک سه ماه بعد قابلیت اجرایی پیدا می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ مصوبه افزایش ۲۰ درصدی حقوق معادن در هفته جاری خبرداده و گفته: با افرادی که حقوق معادن را پرداخت نمی کنند هم مانند کسانی که سارق هستند باید برخورد شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان وصادرکنندگان سنگ آهن با بیان اینکه امیدواریم دولت در وضع عوارض صادارتی بر سنگ آهن تجدید نظر کند،گفت: هم اکنون شرایط بازار بین المللی برای صادرکنندگان سنگ آهن کشور شکننده شده و اتخاذ این تصمیم اثرات نامناسب دارد.

قیمت سنگ آهن هم بعد از کاهش شدید ابتدای سال ، اکنون چند روزی است که با بهبود نسبی مواجه شده و در آخرین معاملات چین از تنی ۹۵ دلار گذشت

در پالایشی ها خبر رسیده که این هفته قیمت نهایی فرآورده ها اعلام می شود.مذاکرات بین مسئولین شرکت های این صنعت با مسئولین وزرات نفت در حال انجام است.

در پتروشیمی ها باید منتظر کاهش احتمالی نرخ سوخت باشیم.افزایش نرخ اوره و متانول هم خبر خوبی ست ولی فعلا بازار به این خبرها توجهی ندارد

در شرکت های بیمه ای گفته شده افزایش سرمایه شرکت های گروه در مراحل قانونی کسب مجوز از سازمان بورس می باشد.

در بانکی ها کاهش نرخ سودسپرده های قانونی هم نتوانست بر معاملات گروه موثر واقع شود.در این گروه نرخ تورم در حال کاهش است و باید دید در آینده احتمال مجدد کاهش نرخ سود وجود دارد یا خیر!

خودرویی ها در مسیر نزولی قرار گرفته اند.بهانه ای به نام قیمت خودرو باعث شد تا سهامداران این گروه بعد از یک رشد خوب حالا شاهد قیمت های چند ماه پیش برای آنها باشند.خودروسازان اعلام کرده بودند که  در برابر افزایش هزینه ها در سال جاری ، افزایش نرخ محصولات کمتر ۱۰ الی ۱۵ درصد به هیچ عنوان منطقی نیست.به هر حال اگر دولت مخالف افزایش نرخ خودرو ست در عوض حمایت های خوبی نیز از آنها داشته است.

در شرکت های فلزی بازهم باید به رشد روی و سرب در بازارهای جهانی اشاره داشته باشیم.با افزایش تقاضای روی در بازارهای جهانی و داخلی شاهد مازاد تقاضا در این فلز اساسی بوده ایم.شرکت های رویی در بورس نرخ روی را در بودجه ۲۰۰۰ تومان و دلار را دلار مبادلاتی لحاظ کرده اند

در پایان هر چند معتقدیم که این روزهای تلخ تمام می شود و روزی قیمت های فعلی برای خرید دست نیافتنی خواهند شد ولی امیدواریم این روزهای سخت هر چه زودتر تمام شوند و بازهم شاهد پویایی و نشاط و تحرک در بازار سرمایه باشیم.

صبور باشید.روزی همه این شعر را خواهیم سرود:

 رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند/ چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

اینجانب نزدیک به 7 سال در بازار بورس فعال بوده و تجربیاتی ارزنده در این مسیر کسب نموده ام و با توجه به شناخت بازار، سعی کردم محیطی را جهت معرفی و تحلیل برای دوستان فراهم کنم.

amirpakroo@mihanmail.ir

بدون نظر

پیام بگذارید


1 × = شش

Enter your mobile number we will send verification code to

 
Please enter your verification code.