a
تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارسیان تحلیل می باشد.
خانهآموزشنوسان گیری چیست و نوسانگیر کیست ؟

نوسان گیری چیست و نوسانگیر کیست ؟

نوسان گیری چیست و نوسانگیر کیست ؟

 

نوسان گیری در یک خط ( استراتؤی ) یعنی ورود در ابتدا ی بازار افزایشی : بازار . صنعت و سهم افزایشی و خروج در اغاز بازار کاهشی از سهم . صنعت و بازار کاهشی .

 

نوسان گیران ( تاکتیک ) از سه روش و ابزارهای تعریف شده در ان برای نیل به هدف ( سود سازی ) بهره میگیرند :
۱ – روش پایه ای یا سنتی یا کلاسیک یا فاندامنتال .: این روش همه شاخصه های شناخت بازار . صنعت . و سهم کاهشی و افزایشی را دارد ولی محدوده تاریخ ان را نمیداند و در مواجهه با انها بیشتر وضع موجود خود را حفظ میکند

 

۲ – روش رو بنایی یا نوین یا تکنیکی : در بشتر مواقع از قبل و در همه موارد با ظهور اولین نشانه ها به وقوع انها پی میبرد وسریعا عکس العمل نشان داده و وضع موجود خود را تغییر میدهند .

 

۳ – روش تحلیل جو بازار : اصولا این روش با ادمها کار دارد .تعداد خریداران و فروشندگان . شخصیت و وزن وارد شوندگان و خارج شوندگان اعم از حقیقی یا حقوقی . اظهار نظر ها . اطلاعات نهانی و شایعات افراد .شخصیت و سوابق مدیران و نهایتا رفتار شناسی سهامداران . دوره های کاهشی و افزایشی را در اغلب موارد تشخیص داده و به تدریج اقدام به تغییر وضع موجود خود میکنند .

 

نوسان گیران ممکن است فاندامنتال بدانند و از ان استفاده بکنند ولی فاندامنتالیستها نوسان گیر نیستند چون زمان ورود و خروج بهینه را نمیدانند . ولی در یک بازار افزایشی بلند بشترین بهره را میبرند و در یک بازار کاهشی کوتاه کمترین زیان را می یبنند همچنان که در یک بازار کاهشی بلند زیان کار ترین سهامدارانند .

 

نوسان گیران متعلق به دو دسته تکنیکی و جو گرایان هستند . انها در بازار بلند افزایشی بدلیل ورود و خروج های مکرر نمیتوانند به اندازه کلاسیک ها سود کنند و در بازار کاهشی کوتاه در بهترین نگاه سود نمیکنند ولی در یک بازار کاهشی بلند کمترین زیان را می بینند .

 

نوسان گیران به دو دسته تقسیم میشوند : نوسان گیران سرمایه ای که به اتکای سرمایه های میلیاردی در اصل نوسان سازانند و ….دسته دیگر نوسان گیران روندی یا بازاری هستند که فاقد اهرم سرمایه بوده و تنها به اتکا به دانستها و برداشتهای خود در متن و دور روند در نوسانند از نظر شخصیتی هم اکثرا ریسک پذیر. انفعالی. جسور. بیقرار دارای طاقت باخت. عجول …. میباشند . این دسته در بازار اختلال نمیکند ولی بر موجهای بازار سوار میشود و بر شدت و ضعف ان بدلیل تجمع سرمایه نوسان گیران تاثیر میگذارد .

 

نوسانگیر از بطن جامعه سرمایه گذاران بلند مدت زاده میشود ولی کمتر دیده شده به اصل خود رجوع کند لذا روز به روز بدلیل باز بودن ورودی و بسته بودن خروجی به تعداد انها اضافه تر میشود

 

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله

اینجانب نزدیک به 7 سال در بازار بورس فعال بوده و تجربیاتی ارزنده در این مسیر کسب نموده ام و با توجه به شناخت بازار، سعی کردم محیطی را جهت معرفی و تحلیل برای دوستان فراهم کنم.

amirpakroo@mihanmail.ir

نظرات
  • با سلام استاد
    نظرتان درباره فروش سهام شکربن و سرمایه گذاری بردیس چیست؟ با تشکر

    تیر ۲۸, ۱۳۹۳

پیام بگذارید


چهار + = 7

Enter your mobile number we will send verification code to

 
Please enter your verification code.